Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

25 sierpnia 2020

WYPRAWKA  SZKOLNA  2020

Drodzy Bracia i Siostry!

 

Już wkrótce rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jaki będzie? Trudno powiedzieć. Czy zajęcia prowadzone będą hybrydowo, stacjonarnie, czy on-line, w maskach czy bez, to dzisiaj wielka niewiadoma. Ważne aby nasze dzieci były w szkole bezpieczne i radosne. By zdobyły wiedzę i cnoty, które uczynią z nich ludzi mądrych, prawych, świadomych, odpowiedzialnych i kochających bliźnich. Do tego jednak potrzebne są nie tylko szkoły i zdolni nauczyciela ale również podręczniki, zeszyty, tornistry, itp. akcesoria. Wiemy o tym i nie szczędzimy wysiłku by wszystko to zapewnić naszym pociechom. Niestety nie wszystkich z nas stać by zapewnić dzieciom wyprawkę szkolną. Tymczasem ze starym plecakiem, w znoszonych butach, czy z „niemodnymi zeszytami” mogą być w szkole szykanowane i wyśmiewane. Smutne dziecko uczy się znacznie gorzej od uśmiechniętego. Ono kiedyś zostanie naszym lekarzem, architektem naszego domu, wychowawcą naszych wnuków… czy nawet proboszczem naszej świątyni. Pomóżmy mu w powakacyjnym powrocie do szkoły.

W wielu naszych parafiach prowadzona jest akcja Wyprawka Szkolna. Może się różnić szczegółami, ale zazwyczaj w różnych miejscach jest do siebie podobna. W warszawskiej Parafii św. Marii Magdaleny - z lewej strony górnej świątyni przy Golgocie - ustawiono makietę szkoły. W jej szufladkach znajdują się informacje o tym czego potrzebują nasi milusińscy /obok makiety leżą puste deklaracje gdzie osoby potrzebujące wsparcia zapisują swoje dane i wykaz tego czego potrzebują dla swych dzieci – deklaracje przekazane duchownym, z zachowaniem anonimowości, trafiają potem do w/w/ szufladek/ Darczyńcy zakupują potrzebne wyprawki i przekazują je do świecznogo jaszczyka między 25.08. a 7.09. Parafia bądź ELEOS kontaktują się z właściwą osobą i przekazują jej wyprawkę szkolną.

Tego typu akcja prowadzona jest w wielu parafiach. Rozejrzyjcie się. Może jest i w Waszej parafii. Jeśli nie, ta zachęcamy do jej organizacji.

Nie ma obcych dzieci. Wszystkie są nasze i Pana Boga. Pamiętajmy o tym. Dzisiaj my pomożemy Wam. Jutro Wy naszym dzieciom. Uczestnikom akcji – Darczyńcom – serdecznie dziękujemy Spasi Hospodi.   

 

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone