Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

Wizyta przedstawicieli IOCC w Warszawie

26 listopada 2022

W tym tygodniu (21-26.11.) Warszawę odwiedzili przedstawiciele naszej partnerskiej organizacji - IOCC. Podczas spotkań omówiono dotychczasową współpracę między fundacjami, w tym trwające projekty (m.in. lekcje języka polskiego dla obcokrajowców, program „Powroty”, wsparcie rzeczowe, itp.), które realizowane są dzięki wsparciu finansowemu IOCC, amerykańskiej prawosławnej cerkwi (OCA) oraz ELEOS.

     Ponadto przeanalizowano plany i kierunki dalszej wspólnej działalności na rzecz potrzebujących braci z Ukrainy, zarówno tych przebywających w Polsce, jak i tych, którzy mieszkają w swoim rodzinnym kraju, w którym toczy się wojna.

     Przedstawiciele IOCC zapoznali się także z procesem pomocy humanitarnej prowadzonej przez ELEOS oraz mieli osobiście okazje przekonać się o skali pomocy udzielanej obcokrajowcom w ramach prowadzonych przez ELEOS programów w Warszawie. W Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. Św. Cyryla i Metodego odwiedzili uczniów lekcji nauczania języka polskiego, poznali dzieci uczęszczające na lekcje śpiewu, a także poznali o. Aleksego z Kijowa, który przyjechał do Warszawy odebrać transport z pomocą humanitarną dla potrzebujących z okolic Kijowa (uczestniczyli w załadunku).

     Duchowny z Kijowa, który już drugi raz przyjeżdża do ELEOS, na co dzień organizuje wsparcie dla osób najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi, którzy znaleźli schronienie w eparchii kijowskiej, charkowskiej oraz w pobliżu Ługańska. Dzięki ks. Aleksemu poprzednia pomoc humanitarna trafia do niedawno wyzwolonych zakątków kraju, w pobliżu frontu, w tym Mikołajewa i Chersonia.

     Przedstawiciele IOCC wraz z ELEOS załadowali transport, który jeszcze tego samego wieczoru wyruszył do Kijowa. Znajdujące się w nim towary (artykułu spożywcze, higieniczne, kosmetyczne) zostaną rozdysponowywane do dalszej części Ukrainy.                                             

 

 

dk

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone