Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

28 sierpnia 2023

Tworzymy Centrum Wolontariatu

Przywykliśmy mówić, że słowa Ewangelii po dwóch tysiącach lat nic nie utraciły ze swej aktualności. Nadal są ważne, obowiązujące… są słowami wprowadzającymi w życie wieczne. Jeśli tak, to do kogo dzisiaj jest skierowane wezwanie Zbawiciela wypowiedziane chwilę po wyborze Dwunastu Apostołów: „…idźcie do owiec, które zginęły z domu Izraelskiego; A idąc każcie, mówiąc: Przybliżyło się królestwo niebieskie. Chorych uzdrawiajcie, trędowatych oczyszczajcie, zmarłych wskrzeszajcie, diabły wyganiajcie; darmoście wzięli, darmo dawajcie” (Mt 10,6-8).

Do kogo kieruje te słowa nasz Pan?! Kogo dzisiaj wzywa by został Apostołem?!

Biskupów, Kapłanów? Tak. Im udziela łaski Ducha Świętego w sakramencie święceń. W ich ręce wkłada ster kościelnej łodzi i nakazuje im prowadzić stado boże.

Ale czy tylko im?!

Im porucza ten obowiązek. Nam daje taki przywilej.

W historii mieliśmy apostołów z grona dwunastu, siedemdziesięciu, stu pięćdziesięciu… Inne były ich uprawnienia i zadania, ale godność taka sama. Dzisiaj również dla każdego pragnącego nieść wsparcie „domowi Izraela” – wierzącym w miłosiernego Boga – znajdzie się miejsce posługi. Wolontariat na rzecz bliźniego przed każdym, nawet najsłabszym i niedoświadczonym otwiera możliwości działania.

Chcemy (ELEOS) razem z Wami pomagać tym, których złożyła choroba. Naznaczonym słabościami, niewiedzą, stereotypami… niczym trądem, nieść oczyszczenie. Nawet ci, których niemoc, pochodzenie, kalectwo … wykluczyły z życia społecznego, mogą liczyć, że pomożemy im powrócić do aktywnego życia i kontaktów z innymi. Każdemu, kogo męczą demony rozpaczy, samotności, odrzucenia, słabości… pragniemy przynieść wolność.

Przyjaciele. Każdy z Was otrzymał od Boga talent i umiejętności, których potrzebuje współczesny świat. Każdy z Was ma w sobie moc, którą można podzielić się z innymi. Pragniemy to Wam pokazać. Przeszkolić Was. Zorganizować. Pragniemy byście się, za naszym pośrednictwem, poznali i przekuli w czyny to co nosicie w swych sercach. „Dom Izraela” czeka na Was.

Wolontariat jest dla Was. Wolontariat to Wy. Apostołowie to…

Nie. Na to jeszcze musimy zapracować. Jeśli chcecie jednak podjąć się tego wyzwania serdecznie zapraszamy.

Zgłoście się do ELEOS. Przekażcie nasze słowa znajomym. Czekamy.

 

Więcej informacji i zapisy u p. Magdy pod telefonem 503 956 392

Można również kontaktować się mailowo wolontariat@eleospolska.pl

Nie ważne gdzie mieszkasz, jakiej jesteś narodowości... dla każdego znajdzie się miejsce w wolontariacie.

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone