Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

Trzecie szkolenie centrum Wolontariatu w Janowie Podlaskim

10 listopada 2023

     Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim - piękne miejsce, pełne pasji i zamiłowania do historii, unikatowy kompleks wypoczynkowo-konferencyjny stał się miejscem trzeciego regionalnego szkolenia w ramach Centrum Wolontariatu ELEOS Polska. Dzięki wsparciu dyrekcji Zamku i zaangażowaniu ks. prot. Marcina Gościka z parafii prawosławnej pw. Świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej - za co serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich wolontariuszy – kilkadziesiąt osób w bardzo dobrych warunkach poznawało zasady współdziałania, przewodzenia i kreowania prac wolontaryjnych.

     Obok ks. Marcina do Janowa przybyli: ks. Julian Felenczak - proboszcz parafii prawosławnej w Morochowie oraz ks. Michał Rusłan Konyk z parafii prawosławnej w Komańczy, którzy pomimo odległości i natłoku obowiązków, wraz ze swymi podopiecznymi, aktywnie uczestniczyli w naszych warsztatach. Ich zaangażowanie pokazało jak ważnym elementem jest współpraca przewodników duchowych ze społecznością. Tylko zaangażowanie każdej ze stron przynosi widoczne rezultaty. Najlepszym tego owocem była integracja wszystkich uczestników, pomimo bariery językowej czy różnorodnej przynależności narodowościowej.

     Dzięki współpracy z Krzysztofem Leończukiem – certyfikowanym trenerem, który swoją charyzmą, empatią i co najważniejsze profesjonalną wiedzą, niezależnie od grupy wiekowej, potrafi zjednać sobie uczestników, udało się wypełnić program szkolenia z pewną „nadwyżką”. Udowodniono, że integracja nieznających się wcześniej ludzi zawsze jest możliwa. Treść i wiedza przekazywana na szkoleniu jak zwykle miały praktyczne zastosowanie. Warsztaty pozwoliły uczestnikom zapoznać się z szerszym aspektem odnośnie wolontariatu, roli wolontariusza, jego współpracy w grupie oraz wzajemnej komunikacji.

    Po owocnej, efektywnej, całodniowej pracy na sali szkoleniowej czekał na wolontariuszy program integracyjno – kulturalny: ognisko, koncert, dyskusje do zachodu słońca.

     Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Wkrótce kolejne spotkanie.                                                            MB

 

 

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone