Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

Transport z pomocą humanitarną ELEOS i IOCC dotarł do Iziumu i Słowiańska we wschodniej Ukrainie 

07 grudnia 2022

 

5 grudnia 2022 r. obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, natomiast dzień później, 6 grudnia, bracia zza naszej wschodniej granicy świętowali Dzień Sił Zbrojnych Ukrainy. W tych dniach, z błogosławieństwem Jego Eminencji Metropolity Kijowskiego i całej Ukrainy Onufrego, duchowni diecezji kijowskiej i czerniowiecko-bukowińskiej przekazali pomoc humanitarną do miast: Izium w obwodzie charkowskim oraz Słowiańsk w obwodzie donieckim.

 

Dary te zostały ofiarowane przez Fundację Charytatywną Eleos Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, która we współpracy z Amerykańskim Kościołem Prawosławnym i Międzynarodową Fundacją Prawosławną IOCC przekazała pod koniec listopada transport humanitarny do miejsc znajdujących się we wschodniej części Ukrainy, gdzie każdego dnia toczą się działania wojenne. Transport z Warszawy przywieźli do Iziumu i Słowiańska  księża UPC – kierownik wydziału rodzinnego diecezji kijowskiej i duchowny parafii Pokrowskiej w Bortnyczach w Kijowie, archiprezbiter Ołeksij Godun i kleryk katedralny z parafii ku czci św. Zesłania Ducha Świętego w Czerniowcach, diakon Serhij Kozar. 
 
Duchowni-wolontariusze przekazali część transportu z darami katedrze Wniebowstąpienia w Iziumie oraz do miasta Słowiańsk. Ponadto, pomoc przekazali tez  miejscowym wolontariuszom, aby dzięki ich pomocy trafiła do miasta Bachmut oraz do skitu im. św. Joanna z Szanghaju, znajdującej się we wiosce Adamivka. Duchowni odwiedzili także szpital miejski i szpital wojskowy w Iziumie, gdzie przekazali środki medyczne i produkty potrzebne do leczenia obrońców Ukrainy i mieszkańców miasta strefy przyfrontowej.
 
Ponadto, duchowni-wolontariusze przekazali także pomoc humanitarną ELEOS i IOCC do parafii Pokrowskiej w Kijowie oraz do mieszkańców wsi Zoria w obwodzie rówieńskim.

Więcej na ten temat.
 
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
dk.

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone