Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

REMONTUJEMY - rusza druga tura programu pomocowego

08 lutego 2024

PROGRAM FUNDACJI HABITAT FOR HUMANITY POLAND – REMONTUJEMY

Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS po raz drugi jest partnerem programu RemontujeMy prowadzonego przez Fundację Habitat. Sukces pierwszej tury skłonił nas do udziału w obecnej.

Program ma na celu wsparcie osób wynajmujących lokale mieszkalne wojennym Uchodźcom z Ukrainy, jak też samych Uchodźców wynajmujących lokale w zakresie przeprowadzenia remontu oraz doposażenia, zajmowanego lokalu.

 

                     Link do programu: https://habitat.pl/remontujemy/

 

Wysokość dofinansowania do 7 000 złotych - w formie refundacji wydatków

(składamy wniosek, jak jest akceptacja prowadzimy remont opłacając i zbierając rachunki, przedstawiamy rachunki – Habitatowi, otrzymujemy zwrot wydatków)

Termin składania wniosków do 28 lutego 2024 r

Wniosek o Dofinansowanie składa się w formie elektronicznej

Brak infolinii telefonicznej – pytania można zadać tylko przez email: remontujemy@habitat.pl.

 

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROGRAMU:

 1. Program RemontujeMY jest formą wspierania osób będących w trudnej sytuacji mieszkaniowej realizowaną przez Fundację Habitat for Humanity Poland.
 2. Program polega na przyznawaniu dotacji osobom, które samodzielnie zrealizują działania remontowe w swoich domach. Program wymaga wyłożenia własnych środków finansowych, które następnie zostaną zrefundowane przez Habitat Poland.
 3. Środki mogą być przeznaczone na wszystkie rodzaje robót remontowych mieszkania lub domu lub realizować zakupy i dostawy sprzętu i wyposażenia (ocieplenie domu, wymiana instalacji, pokrycie dachu, położenie i pomalowanie tynków, adaptacja łazienki, nowa kuchnia wraz z meblami i sprzętem trwałym, itp.).
 4. W jednym projekcie można połączyć prace remontowe (roboty budowlane) i dostawy wyposażenie (zakupy).
 5. Nabór jest przeznaczony dla osób, które przybyły z Ukrainy po 24 lutego 2022 w związku z wybuchem wojny na terenie tego kraju i wynajmują na umowę mieszkanie.
 6. O dotację mogą też ubiegać polscy właściciele tych mieszkań (Właściciel i Zamieszkujący sami ustalają kto z nich będzie składał wniosek), którzy wynajmują remontowane mieszkanie Uchodźcom i podpisali z nimi stosowną umowę.
 7. Program nie jest przeznaczony dla osób prawnych – stowarzyszeń i fundacji – Właścicielem lokalu musi być zawsze osoba fizyczna.
 8. Maksymalna wysokość dotacji wynosi 7000 zł zaś minimalna wynosi 1000 zł. Oznacza to, że Wnioski o Dofinansowanie projektów o zakładanej wartości poniżej tej kwoty nie będą przyjmowane do oceny. Jeśli wyższa to zaznaczamy, że reszta z zasobów własnych.
 9. Każdy z zakupów należy udokumentować przy pomocy paragonu, faktury imiennej lub rachunku.
 10. Termin składania wniosków do 28 lutego 2024 r. jednak, jeżeli liczba wniosków przekroczy 200 może zostać podjęta decyzja o skróceniu tego terminu.
 11. Promowane będą projekty obejmujące element termomodernizacyjny (np. wymiana okien na szczelne, instalacja CO, itp.).
 12. Konieczność załączenia zdjęć przed i w trakcie wykonywanej pracy w przypadku ubiegania się o ryczałt.
 13. Link do formularza: https://ee.kobotoolbox.org/single/NQCAaDbB?returnUrl=https://habitat.pl/remontujemy-formularz/

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone