Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

Posługa kapelanów szpitalnych w okresie pandemii

05 marca 2021

Okres pandemii przed każdym z nas stawia nowe, trudne wyzwania. Dotyczy to również duchownych. Jak nieść posługę potrzebującym, zagubionym, chorym… tak by nie zaszkodzić ani im ani samemu sobie? Jak odwiedzać osoby już zarażone, przebywające na oddziałach covidovych?

Równie aktualnymi są zagadnienia podopiecznych takich oddziałów. Iluż z nich odciętych od najbliższej rodziny, gdyby nie personel medyczny, było by skazanych na przeżywanie choroby, a nawet odchodzenie z tego świata w samotności.

Polskie Towarzystwo Opieki Duchowej w Medycynie wychodząc naprzeciw tym potrzebom, we współpracy z wieloma partnerami (w tym: Kościół Rzymskokatolicki, Polska Rada Ekumeniczna, Polkomtel, oraz inni) rozpoczęło program „Bądź przy mnie”. Jego zadaniem jest otoczenie opieką i wsparciem podopiecznych oddziałów covidovych i ich duszpasterzy niezbędnym merytorycznym, edukacyjnym i materiałowym wsparciem. Główną ideą jest przesłanie, że nikt – pacjenci i ich duszpasterze – w tych wyzwaniach nie powinni być sami.

W ramach programu comiesięcznie organizowane są webinaria, na których duchowni i medycy wymieniają się doświadczeniami i pytaniami. Szpitale, które przystąpiły do programu, otrzymają aparaty telefoniczne by podopieczni z oddziałów covidovych mogli kontaktować się z duszpasterzami i rodziną. Organizowana jest baza środków ochrony osobistej dla duchownych odwiedzających w/w pacjentów. Itp.

Duchownych, personel medyczny i wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat programu BĄDŹ PRZY MNIE na stronie Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie: https://ptodm.org.pl/badz-przy-mnie

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone