Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

13 października 2022

Podsumowanie akcji
"Wakacje z ELEOS"

Posumowaliśmy akcję wakacyjną Wakacje z ELEOS. W jej ramach zaprosiliśmy parafie i organizacje non profit do składania wniosków o dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Obozy miały mieć charakter integracyjny, a jeśli się uda wypoczynkowo-terapeutyczny. Ze swojej strony zapewnialiśmy dofinansowanie (w większości sięgające 100% kosztów), pomoc w zgromadzeniu kadry pedagogiczno - wychowawczej. W oddzielnych przypadkach niewielkie doposażenie obiektów.

     Ostatecznie zaakceptowano wnioski 7 jednostek (3 parafie, 1 fundacja, 1 stowarzyszenie, 1 dom opieki i 1 ośrodek kultury), które przygotowały 11 turnusów dla 231 dzieci i młodzieży w wieku: 7-18 lat.

     Obozy zlokalizowane były w: Białymstoku, Cieplicach k/Jeleniej Góry, Gorlicach, Karpaczu, Krynicy Zdroju, Rozłogach k/Gródka, Wałbrzychu. Uczestnicy zwiedzali polskie miasta (obok w/w: Biecza, Grybów, Jelenia Góra, Miłkowo, Muszyna, Stróż, Supraśl, Szczawnica Zdrój, Wysowa), muzea, zabytki, wystawy, odwiedzali: świątynie, skanseny, parki miniatur, warsztat ceramiczny, park linowy, uczestniczyli w zajęciach: terapeutycznych, sportowych, kulturalnych, językowych, teatralnych, muzycznych i oczywiście integracyjnych. Chodzili po górskich i puszczańskich szlakach, nad wodospady (Szklarki i Kamieńczyk), do jaskiń (Kletno). Uczestniczyli w spektaklach w operze i teatrze oraz seansach filmowych. Przygotowali własne spektakle, wystawy własnych prac. Nie zabrakło czasu na hipoterapię i inne zajęcia terapeutyczne. Oczywiście najwięcej czasu oddano zabawie np.: na torze saneczkowym, paintballu, placach zabaw.

     Odpoczęły i nawiązały nowe przyjaźnie, a to jest najważniejsze.

Całość projektu zamknęła się sumą niespełna 205 tys. zł.

     W ramach wakacyjnego wypoczynku i integracji ELEOS był ponadto partnerem Fundacji FUTURUM, z którą przygotowano projekt: "Odbuduj siebie na Podlasiu". Skierowany do matek z dziećmi z Ukrainy pomagał im w pokonaniu wojennej traumy i powrocie do pełnej równowagi psychicznej. Dla kilkudziesięciu osób przygotowano bogaty program kulturalny, integracyjny i terapeutyczny.                                                                                         DS

 

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone