ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone

Na przełomie 2021 i 2022 r. ELEOS wraz z Siestryczestwom Parafii Prawosławnej św. Marii Magdaleny w Warszawie uczestniczył w Akcji Charytatywnej "Pamiętajmy o Seniorach" prowadzonej przez katechetów mazowieckich Punktów Katechetycznych Kościoła Prawosławnego. Jej celem był uwrażliwienie młodzieży na los Osób Starszych, zwrócenie ich uwagi na Seniorów mieszkających w ich najbliższym otoczeniu i zebranie wsparcia materialnego dla Podopiecznych Prawosławnych Domów Pomocy Społecznej.

Dzięki Państwa zaangażowaniu ELEOS i Siestryczestwu udało się przekazać DPS-om: ponad 50 kompletów pościeli, 7 tys. par medycznych rękawiczek jednorazowych, dziesiątki sztuk artykułów higienicznych, chemii gospodarczej, dezynfekcyjnych, książki i inne drobne upominki. Za zgromadzone środki finansowe zamówiono kolejne artykuły z tej grupy. 

Kolejne dary zgromadzili też katecheci z punktów katechetycznych na warszawskiej: Pradze, Woli, ul. Lelechowskiej, Puławskiej, z Wojskowej Parafii św. Jerzego przy ul. Hynka oraz z: Płocka i Stanisławowa.

Najważniejszym jest jednak, że w świąteczne dni nie zapomnieliśmy o Seniorach. Codziennie potrzebują naszego ciepła.  

Za wsparcie i udział w akcji serdecznie dziękujemy. Ufamy, że indywidualnie będziemy ją kontynuować.