Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

"Odbuduj siebie na Podlasiu"
- kolonijne warsztaty terapeutyczne

08 lipca 2022

Fundacja FUTURUM w partnerstwie z Prawosławnym Metropolitalnym Ośrodkiem Miłosierdzia ELEOS oraz Spółdzielnią Socjalną SUKURS w Zaściankach, wsparte środkami Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w ramach programu „Wakacyjne warsztaty edukacyjne dla uchodźców ukraińskich przebywających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej”, realizowanego z funduszy Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, realizują projekt skierowany do rodzin uchodźczych z Ukrainy.

     4 lipca rozpoczął się pierwszy z dwóch turnusów 10-dniowego wypoczynku „Odbuduj siebie na Podlasiu” z warsztatami edukacyjnymi dla ukraińskich uchodźców w Polsce - kobiet z dziećmi, utrzymane w duchu norweskiego podejścia FRILUFTSTERAPI. Zakłada ono wykorzystywanie przyrody i otaczającej nas rzeczywistości jako jednej z metod pracy terapeutycznej (tzw. outdoor therapy, terapia przyrody, terapia przygodowa lub z norweskiego Friluftsterapi – nor. FRI – wolny, LUFT – powietrze, czyli „terapia wolnego powietrza”). W Hotelu „Sosnowe Zacisze” koło Białegostoku realizowane są zajęcia skierowane do mam, dzieci, a także działania integracyjne dla rodzin.

      Dla dorosłych przygotowano zestaw warsztatów o charakterze terapeutyczno-aktywizacyjnym, które pogrupowane zostały w czterech blokach tematycznych: Rozwój osobisty, Asertywność, Poczucie własnej wartości i Walka ze stresem. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych terapeutów, psychologów i specjalistów z wieloletnim stażem. Zajęcia te z jednej strony służą próbie „odbudowania” uczestniczek po przeżytych traumach przy wykorzystaniu podlaskiego środowiska naturalnego i kulturowego, z drugiej natomiast – są wstępnym przygotowaniem ich i wyposażeniem w podstawowe, możliwe do wykorzystania samodzielnie narzędzia radzenia sobie z sytuacją PTSD (posttraumatic stress disorder – zespół stresu pourazowego), który bez wątpienia dotknie wielu ich mężów/partnerów/synów/ojców uczestniczących obecnie w działaniach wojennych w Ukrainie.

      Dla dzieci zorganizowano działania animacyjne w trzech obszarach: muzycznym, plastycznym oraz sportowo-ruchowym. Przewidziane są również zabawy integracyjne dla rodzin na miejscu oraz podczas wyjazdów, między innymi: gra terenowa, spacer ekologiczny, turniej sportowy, zwiedzanie Białegostoku, zwiedzanie Supraśla, zwiedzanie Tykocina, wizyta w gospodarstwie z alpakami, wizyta na basenie i wiele innych.

 

Kolejny turnus, na który zapraszamy, rozpocznie się 26 lipca 2022 r.

Telefon: 511 102 337                                                                                                                                                                                        EŻ

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone