Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

Kubuś dziękuje za pomoc

23 maja 2021

Jakub Suchodoła dziękuje za pomoc.

Są takie dni kiedy uświadamiamy sobie jak pięknym jest człowiek, jak wiele potrafi, do jak wspaniałych rzeczy jest zdolny. Kiedy rodzice chorego na SMA Kuby powiadomili nas, że udało się zebrać 9 milionów na najdroższy lek świata duma - duma z Was - wypełniła nasze serca. Zjednoczeni z Bogiem i Bliźnim rzeczywiscie jesteśmy wstanie przenosić góry. 

Dzięki Wam jeszcze jedno boże dziecko będzie stąpało po tym świecie. Przyjmijcie nasze podziękowania za żar serca i szczere ofiary. Przyłączamy się tu do Rodziców Kuby, którzy kierują ku Wam takie oto słowa:

 

                                           Eminencjo Księże Metropolito!

                                           Ekscelencje Księża Biskupi!

                                           Czcigodni Duchowni!

                                           Ukochani Bracia i Siostry!

 

 

Chrytos Woskresie! Chrystus Zmartwychwstał!

 

Kiedy niemal rok temu rozpoczęliśmy zbiórkę na leczenie naszego synka Kubusia -chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA1) - uzbieranie 9,5 milionów złotych wydawało się niemożliwe do osiągnięcia. Z Bożą pomocą i dzięki wsparciu ludzi o dobrych sercach, dla których wierność Chrystusowi to nie puste słowa a styl życia, udało się zebrać całą kwotę. Teraz oczekujemy na podanie Kubusiowi drogocennego leku.

W imieniu Kubusia, swoim i całej naszej rodziny pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim za wsparcie w trudnych dla nas chwilach. Musieliśmy pokonać swój wstyd, strach i poprosić obcych ludzi o pomoc. Ludzie tej pomocy nam nie odmówili. Nie pozostawili nas samych. Potraktowali nas jak bliskich sobie i drogich. Nasz ból przyjęli do swego serca. Jesteśmy ogromnie wdzięczni zarówno za pomoc materialną, jak i duchową, za wasze kochające i współczujące serca.

Wasza Eminencjo! Dziękujemy za wsparcie całej Cerkwi Prawosławnej. Dziękujemy osobiście Jego Eminencji Wielce Błogosławionemu Sawie Metropolicie Warszawskiemu i Całej Polski oraz Ich Ekscelencjom Najprzewielebniejszym Arcybiskupom i Biskupom za błogosławieństwo na kolekty w podległych diecezjach i parafiach. Dziękujemy także Proboszczom i Przełożonym Monasterów za umożliwienie przeprowadzania zbiórek organizowanych przez naszych wolontariuszy w klasztorach i parafiach, czasem nawet kilkukrotnie. Dziękujemy parafiom z odległych części Polski za własną inicjatywę kolekt na rzecz Kubusia. Dziękujemy również Bractwom Młodzieży Prawosławnej za włączenie się w pomoc na rzecz naszego synka.

Serdecznie dziękujemy mediom prawosławnym, tj. Redakcji Programu „U źródeł wiary” za reportaż na nasz temat oraz Radiu Ortodoxia za audycję radiową na temat naszej codziennej walki o zdrowie synka.

Ogromnie dziękujemy PMOM ELEOS za utworzenie konta bankowego dla Kubusia, umieszczenie na swojej stronie internetowej naszego apelu, a także wszelką pomoc jaką otrzymaliśmy.

Gorąco dziękujemy Stowarzyszeniu Wierni Tradycji Pokoleń, które w tym roku ukierunkowało swoje działania na pomoc dzieciom wymagającym bardzo kosztownego leczenie, w tym naszemu synowi, m.in. poprzez kiermasze, koncert, aukcje charytatywne. Dziękujemy innym Stowarzyszeniom, Fundacjom, Siestryczestwom, Bractwom… Wasza nieoceniona pomoc to szansa naszego synka na normalne życie.

No i wreszcie, z całego serca dziękujemy wszystkim Ludziom Dobrej Woli za przekazywane wpłaty na leczenie naszego synka, za hojność podczas zbiórek w cerkwiach, za kiermasze, licytacje. Za włączenie się w dzieło Wolontariuszy Kubusia. Nie wiemy czy bardziej byliście rękoma nas – rodziców, czy samego Boga.

Wsparcie finansowe płynące od społeczności prawosławnej w całej Polsce okazało się dla nas ogromną pomocą. Wsparcie duchowe nie dało nam upaść.

Tegoroczna Wielkanoc ma dla nas smak osobistego Zmartwychwstania. Wszystkim Wam serdecznie za to dziękujemy!. W dalszym ciągu prosimy o modlitwę za bol. mł. Jakowa, jego braciszka mł. Dawida oraz całą naszą rodzinę. Spasi Hospodi!

 

 

                          Rodzice Kubusia

                                    Anna i Michał Suchodoła

 

 

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone