Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

Centrum/namiot wolontariatu na Grabarce

22 sierpnia 2023
Przemienienie Pańskie to jedno z najważniejszych świąt chrześcijan. Prawosławni w Polsce w szczególny sposób obchodzą je na świętej Górze Grabarce, która jest dla nich nie tylko lokalizacja Monasteru św. Marty i Marii, a krajowym sanktuarium, miejscem gdzie rok rocznie w tym dniu zbiera się ich kilkadziesiąt tysięcy. Przybywamy by odmienić nasze życie, być bardziej otwartym na Boga i bliźniego. Tak było i w tym roku.   
 
Minione Święto Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce miało dla ELEOS Polska dodatkowe, doniosłe znaczenie. Nasi pracownicy i wolontariusze po raz pierwszy byli obecni w specjalnie przygotowanej przestrzeni - namiocie Centrum Wolontariatu. Przez trzy dni byliśmy do dyspozycji wszystkich wiernych naszej Cerkwi, którzy chcieliby ją dodatkowo wesprzeć własną, wolontariacką pracą.
 
Centrum Wolontariatu to inicjatywa realizowana przez Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS wraz z International Orthodox Christian Charities (IOCC) w ramach Programu Kompleksowego Wsparcia Uchodźców z Ukrainy. W ramach tego przedsięwzięcia chcemy wykreować bazę aktywnych osób z całej Polski, zarówno naszych obywateli jak i ukraińskich uchodźców oraz innych narodowości, którzy chcą swoją wolontariacką pracą pomagać naszej cerkwi i potrzebującym. Do ich dyspozycji przygotowaliśmy zestaw szkoleń i warsztatów w różnych miejscach w Polsce, niezbędną dokumentację, bazę wiedzy i danych, a na koniec chcielibyśmy wspólnymi siłami wypracować zarys długofalowej strategii rozwoju wolontariatu przy Kościele Prawosławnym w Polsce (PAKP) i ELEOS Polska.
 
W tym świątecznym czasie na Świętej Górze Grabarce wszyscy mogli podejść do naszego namiotu, porozmawiać z nami, zadawać nam pytania, ale przede wszystkim zgłosić chęć współpracy wypełniając specjalnie przygotowaną ankietę wolontariusza. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się na ten krok i zapraszamy każdego nowego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim Wam za to, że Święto Przemienienia Pańskiego obfitowało nie tylko w szereg przeżyć duchowych i religijnych, ale także tych międzyludzkich i społecznych.
 
Więcej informacji o naszym wolontariacie pod telefonem 503 956 392 p. Magda
 
 
 
 

 

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone