Nr Konta (PLN) : PKO BP PL 37 1020 1042 0000 8602 0120 5236

Nr Konta (USD): PKO BP PL 56 1020 1042 0000 8502 0494 2159

BIC SWIFT: BPKOPLPW

 

ELEOS

kontakt@eleospolska.pl

Al. Solidarności 52, 03-402 Warszawa

+48 517 346 585

Białowieża - pierwsze szkolenie Centrum Wolontariatu ELEOS

08 września 2023

Od powołania do życia Centrum Wolontariatu minęło zaledwie kilkanaście dni. Mało. Jednak wystarczająco by w pierwszy wrześniowy weekend można było zorganizować pierwsze spotkanie przyszłych Wolontariuszy ELEOS. W otoczeniu pięknej Puszczy Białowieskiej (w Białowieży) zebrali się Ci, dla których ważną jest idea pomagania bliźniemu. Uczestniczyli w szkoleniu i warsztatach. Poznawali specyfikę ELEOSowskiej działalności, nawiązywali kontakty, zawiązywali przyjaźnie. Uczyli się jak łączyć przyjemne z pożytecznym: wspierać i cieszyć się pięknem białowieskiej przyrody.

Warsztaty pod dębem zachwyciły nawet samym prowadzących. O co chodzi? Trzeba było przyjechać i doświadczyć. Kolejne spotkanie w Wałczu – równie ciekawe i z niespodziankami. Panująca atmosfera pozwoliła uczestnikom szybko przełamać lody poznawcze i naukę, jak widać na zdjęciach, połączyć z dobrą zabawą, bez ograniczeń wiekowych.

Dzięki umiejętnościom leaderskim naszego gościa Krzysztofa Leończuka - doświadczonego trenera z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, uczestnicy mogli zapoznać się z tematyką budowania relacji społecznych i współpracy w zespole. Stanowi ona podstawę naszego Wolontariatu. Dzięki warsztatom team buildingowym trenera, uczestnicy mogli poznać praktyczne zasady ich zastosowania.

Pani Anna Pawłowska, która w ramach Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Podlaskie Centrum, współtworzyła pierwsze w Białymstoku społeczne Centrum Wolontariatu, podzieliła się z uczestnikami swoją profesjonalną wiedzą z zakresu wolontariatu, jego roli i zadań, oraz aspektów prawnych, na które należy zwracać uwagę organizując działalność wolontaryjną.

Wykłady i ćwiczenia skłoniły uczestników do ożywionej dyskusji, dzięki której każdy mógł podzielić się swoim doświadczeniem i opinią.

Białowieża za nami. Wałcz przed.                                                                                                                                   Magda

ELEOS POLSKA

wszelkie prawa zastrzeżone